Україна +38
0630303666
Підпишіться на нові статті

Особливості соціальної платформи Amazon Spark

4.9 из 5 на основе 14 оценок
22.08.2017

Амазон, що вже давно має статус гіганта електронної комерції, придумав спосіб, як полегшити для споживачів процес розлучення з грошима. Компанія сміливо зробила крок у світ соціальних мереж, запустивши в липні минулого року платформу Amazon Spark.

На перший погляд сервіс дуже нагадує інші соцмережі, подібні до Instagram і Pinterest: стрічка новин платформи містить переважно різні фотографії, помітна відмінність лише в тому, що дані фото - зображення продуктів, доступних на онлайновому торговому майданчику.

Зрозуміло, заохочення бажання споживачів людей розміщувати знімки улюблених або випробуваних товарів – блискучий спосіб підвищення рівня взаємодії користувачів із платформою. Наразі тільки члени Amazon Prime можуть залишати повідомлення, писати коментарі. Покупці, які не користуються цією послугою, можуть використовувати ресурс для перегляду свіжих записів.

Подібно до традиційних соціальних сервісів, що використовуються в комерційних цілях, Spark вимагає реєстрації нових користувачів. Аудиторії, що увійшла до системи, пропонується вибрати, як мінімум п'ять інтересів, згодом службовців основою для показу в стрічці новин певних постів.

Платформа фактично дозволяє більше п'яти інтересів, що варіюються від загальних, широких категорій, наприклад, «Музика», «Книги», до більш звужених варіантів.

Тут існує власна версія Like, що отримала назви Smile, покликана висловити схвалення розміщеної публікації.

Переваги Амазон Спарк

Незважаючи на очевидну схожість із старішими соцмережами, сервіс має кілька сильних конкурентних переваг. На відміну від інших соціальних мереж, де зареєстровані користувачі переглядають стрічку новин, щоб дізнатися останні тенденції, практично в будь-якій сфері, існує одна - єдина причина, чому споживачі відвідують платформу Spark - знаходження товарів, що стоять покупки.

Фактично, Spark є соцмережею для споживачів - людей, які шукають кращі продукти. Таким чином, тут можна очікувати вищого переходу від відвідування сайту до реальної покупки в порівнянні з іншими ресурсами. Перед відвідуванням сайту майбутні покупці готові придбати товар. Вони просто шукають відповідний продукт, що стоїть витрачених грошей.

Більш високий коефіцієнт конверсії компенсує відносно невелику базу користувача. На даний момент налічується близько 80 мільйонів членів Amazon Prime, які мають можливість публікувати пости та писати коментарі. Проте є прихований потенціал, і брендам не варто його ігнорувати. Очевидно, що люди, які використовують вказану послугу, витрачають на 600 доларів на рік більше користувачів, які не оформили річний абонімент. Помножте це числове значення на 80 мільйонів та отримайте приблизну оцінку його величезного потенціалу для брендів.

Крім вмілого використання купівельної спроможності сотень покупців Амазон є одна особливість, що відрізняє Spark від подібних ресурсів. Оскільки сервіс вже впроваджено додаток, покупці можуть купити товар, позначений у певному пості, без необхідності користуватися додатком, що дозволяє зробити покупку. Таким чином, процес спонтанної купівлі суттєво спрощується.

Нинішні обмеження для брендів

Наразі Amazon Spark не дозволяє брендам публікувати записи на платформі. Втім, компанії можуть вирішити цю проблему обхідним способом: звернутися до «ентузіастів». Таким терміном Амазон позначає впливових осіб, які можуть опублікувати посади від імені конкретної компанії.

Іншим обмеженням є доступність сервісу лише для власників мобільних пристроїв з операційною системою iOS, хоча раніше корпорація оголошувала про створення версії для користувачів Android. Крім того, поки не ясно, чи планується створення версії, що надає доступ до сайту зі стаціонарного комп'ютера.

Подпишитесь на новые статьи